Logo skoda

ŠKODA Assistance

 800 120 000 telefon
pozadi

Cestou necestou

Od velkého SUV se po právu očekává, že bude nabízet neobyčejné schopnosti. Chytrý pohon všech čtyř kol a vysoký podvozek jsou ideálním řešením pro dobrodružství v terénu. Režim Off-road lze zapnout jediným stiskem tlačítka.

Podrobný popis výbavy ZDE.

K otestování nového KODIAQu v náročných podmínkách hledala ŠKODA‚ nejextrémnější cestičku do školy. A našla ji.

Devět týdnů svého života stráví britští rodiče tím, že své potomky odváží do školy a ze školy. To vyplývá ze studie, kterou si nechala společnost zpracovat ve Velké Británii. Pro každý třetí manželský pár je tato rutinní událost navíc také nejvíce stresující částí dne. A většinu z nich přitom nejvíce rozzlobí hustý provoz. Ale v odlehlých končinách, jako například na Skotské vysočině, mají problémy hlavně s větrem, počasím a dobytkem.

William a Sarah Jonesovi žijí se svými dětmi ve waleské osadě Pontrhydfendigaid, v regionu Ceredigion. Jejich farma se rozkládá uprostřed šťavnatě zelené pahorkatiny, protkané hustou sítí zurčících potůčků, porostlé sukovitými stromy a pokryté velkými balvany. Na pozemku mají dokonce i vodopád.

Tato venkovská idylka si pro ně občas připraví i nepříjemná překvapení: „Když se ráno probudíme, nevíme, jaké překážky nás tentokrát na cestě do školy čekají,“ říká Sarah. Zpoždění v rozsahu od deseti minut do dvou hodin proto nejsou žádnou zvláštností. A paleta důvodů je bezkonkurenční: je v ní zastoupeno vše od čekání kvůli stádu ovcí, valícímu se přes cestu, přes zledovatělé cesty až po záplavy nebo škody způsobené vichřicí.

Proto si William jako součást základní výbavy vozí v zavazadlovém prostoru i motorovou pilu. Nezřídka si totiž musí cestu prořezat spadlými stromy. Ale často ani pila nepomůže: „Jednou nám tu dva dny blokoval cestu převrácený náklaďák,“ vzpomíná.

„Každodenní překvapení jsou pro nás tím vzrušením, s nímž je náš život zde na venkově spojený,“ říká Sarah. Nejjistější variantu cesty do školy tak představuje Willow, kůň rodiny Jonesových. „Vůz s pohonem všech kol by nám citelně usnadnil život.“

Z tohoto důvodu mohli Jonesovi důkladně otestovat nový model KODIAQ. Na první velké SUV značky ŠKODA tak jednoho dne čekala neobvyklá výzva – a to po více než milionu testovacích kilometrů v mnoha nehostinných oblastech celého světa. A Pontrhydfendigaid sedmimístný vůz hned přivítal tak, jak se patří – větrem a deštěm.

Rodina tak mohla hned otestovat všechny funkce vozu: William řídil KODIAQ po kluzkých, kamenitých cestách, projížděl vodou i bahnem a hravě překonával četné terénní nerovnosti. „Byla to nejpříjemnější cesta do školy, kterou jsme kdy zažili,“ bilancovala Sarah na konci cesty. „Kromě toho jsme si užívali komfortní výbavy, jako jsou vyhřívaná sedadla nebo spousty místa nad hlavou.“

 

Nejvíce rodinu zaujala třetí řada sedadel: „To bychom k nám bez problémů mohli občas svézt i kamarády našich dětí.“ Nadšený byl i William: „Byla to skvělá zkušební jízda. Umím si představit, že bych s KODIAQem vozil děti do školy častěji.“

AR SERVIS se zabývá převážně prodejem automobilů značky Škoda, servisem a prodejem náhradních dílů na všechny druhy vozidel.
Kompletní nabídka služeb

líbí se Vám naše stránky, koukněte i na FACEBOOK a dejte nám like