Logo skoda

ŠKODA Assistance

 800 120 000 telefon
pozadi

Půjčovna kol ŠKODA

 17.05.2016

Protože Jindřichohradecko nabízí spoustu zajímavých zákoutí, které z okna auta nezahlédnete, rozhodli jsme se, že pro Vás, jako alternativu náhradní dopravy, otevřeme půjčovnu kol ŠKODA. Pro začátek jsme pořídili crossová kola včetně výbavy, vybrali jsme seznam zajímavých tras v okolí Jindřichova Hradce a pojmenovali je podle druhu požadované opravy, jejíž délce odpovídají. Doufáme, že se náš nápad setká s příznivým ohlasem a Vy si po dobu opravy Vašeho vozu budete užívat krás našeho regionu.

  • Brzdařský  okruh  z Hradce do Hradce

17 km dlouhá snadná trasa vede z  Jindřichova Hradce se do Otína, kde se napojíte na zelenou turistickou značku. Provede Vás kolem Otínského rybníka až k silnici, odkud můžete buď pokračovat po zelené do Hospříze a odtud přes Blažejov do Jindřišského údolí, nebo se u silnice napojit na žlutou turistickou značku a kolem Čihadla a nedaleko Jindřišského údolí dojet až do Jindřiše. Odtud vede červená značka kolem Jindřišské pískárny zpět do Jindřichova Hradce.

  • Inspekční oddechovka přes Radouňku do Jarošova a dál

Snadná trasa měří cca 28 km a začíná samozřejmě u AR SERVISU na Jarošovské ulici v Jindřichově Hradci. Namíříte si to okolo nádraží, dále pojedete  přes Radouňku, Dolní Radouň až do Lovětína. Dále budete pokračovat do Jarošova nad Nežárkou, přes Kruplov až do Rodvínova. Odtut potom pokračujete do Jindřiše, odkud se budete vracet zpět do Jindřichova Hradce. Nutno však podotknout, že pokud chcete změnu, můžete jet vláčkem po úzkorozchodné trati. I vy se můžete svézt v dřevěném vagónku taženém parní lokomotivou.

  • Skleněný výlet  do Stráže nad Nežárkou

Snadná a pohodová trasa po opuštěných silničkách je dlouhá asi 35 km a vede z Jindřichova Hradce do Stráže nad Nežárkou a zpět. Z Jindřichova Hradce se vydejte přes  Políkno, Polště, Vydří a  Dvorce do Stráže nad Nežárkou. Zde si můžete prohlédnout Hrad a zámek Stráž nad Nežárkou, jehož nejznámější majitelkou  je pěvkyně Ema Destinnová, která zde žila v letech 1914-30. Ze  Stráže nad Nežárkou  Vás trasa povede přes Plavsko a Hatín okolo  malebných rybníčků zpět do Jindřichova Hradce.

  • Technická  trasa na Červenou Lhotu

Středně náročná 43 km čítající trasa  na pohádkový zámek Červená Lhota vede z Jindřichova Hradce přes Dolní Skrýchov a Radouně v pořadí  Dolní - Kostelní - Okrouhlá - Horní do Deštné, kde si můžete prohlédnout letecké a provaznické muzeum. Odtud je to na Červenou Lhotu už jenom kousek. Zpět do Jindřichova Hradce se dostanete přes Pluhův Žďár a Studnici.

  • Odpruženou trasou přes kopec 

55 kilometrová, středně náročná trasa začíná a končí v Jindřichově  Hradci, jehož historické jádro je městskou památkovou rezervací. Lze zde také navštívit národní kulturní památku Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec.  Výlet začíná právě na ulici Pod hradem, pojedete přes Studnici do obce Pluhův Žďár, kde můžete navštívit tvrz, přestavěnou na zámek (přístupný jen příležitostně). Dále pojedete přes Samosoly, Dírnou, Višňovou, až do Pleší. Pokračovat budete přes Nítovice, k mlýnu Cikar, který je přístupný po domluvě. Poté jedete k zámku Jemčina, národní kulturní památce. Pokračujete do Hatína, odtud přes Stajku, Roseč, Ratiboř a  Matnou  do Buku a zpět do Jindřichova Hradce.

  • Rozvodová trasa na Landštejn 

Nejdelší, 71 km měřící, středně náročná trasa vede z Jindřichova Hradce na Horní Žďár, Dolní Žďár, Malíkov nad Nežárkou, Novou Ves, Sedlo až do Nového Vojířova. Dál jedete  přes Smrčnou do Nové Bystřice. Odtud  přes Albeř, Klášter a Pomezí  do Landštejna.  Zde se podíváte se na zříceninu hradu a z její vyhlídkové věže si můžete prohlédnout Českou Kanadu.  Zpět se vracíte přes Rožnov, kde můžete najít bizoní farmu. Pokračujete přes Kaproun, kde se za zastávce železniční stanice můžete podívat na památník Járy Cimrmana. Odtud přes Kačlehy, Hrutkov, Otín zpět do Jindřichova Hradce.

Další trasy a tipy na výlet najdete v přehledné aplikaci, kterou Vám na požádání předvedeme.

AR SERVIS se zabývá převážně prodejem automobilů značky Škoda, servisem a prodejem náhradních dílů na všechny druhy vozidel.
Kompletní nabídka služeb

líbí se Vám naše stránky, koukněte i na FACEBOOK a dejte nám like